Zamów bezpłatną konsultację

+48 570 77 88 88

Leasing samochodu
04 lutego 2019

Leasing samochodu – poznaj korzyści dla Twojej firmy!

Prowadząc firmę przedsiębiorcy muszą liczyć się z wieloma wydatkami, które trzeba pokrywać na bieżąco, dlatego firmy stale poszukują możliwości optymalizacji kosztowych.W dzisiejszych czasach mobilność to podstawa, dlatego samochód jest nieodzowny do prowadzenia biznesu. Jednak nie każdego przedsiębiorcę stać na tak duży jednorazowy wydatek a nawet jeśli ma zgromadzone odpowiednie zasoby finansowe często woli je spożytkować w inny sposób, np. inwestując w rozwój firmy czy angażując się w nowe projekty.W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest leasing samochodu - łatwo dostępna i korzystna opcja finansowania pojazdów.Jakie są jej podstawowe zalety?

 

Płynność finansowa

Nie potrzebujesz już gotówki aby nabyć auto służbowe. Zamiast płacić kilkadziesiąt tysięcy za zakup auta lub też wysoki wkład własny przy kredycie możesz zdecydować się na leasing. Wówczas wnosisz niewielki wkład, bo wynoszący nawet 5% wartości auta.

 

Status społeczny i prestiż

Są to czynniki związane bezpośrednio z punktem 1. Za gotówkę na pewno łatwiej byłoby nabyć tani, starszy i nie końca reprezentatywny samochód. Rozwiązanie praktycznie, niemniej nie do końca… opłacalne. Mając do czynienia z klientami to jak wyglądamy, w co jesteśmy ubrani i jakim samochodem się poruszamy świadczy o statusie naszym jak i naszej firmy. Jeśli naszym wizerunkiem budzimy zaufanie klientów, tworzymy obraz profesjonalnej marki o stabilnej sytuacji finansowej mamy zdecydowanie większe szanse na pozyskanie zaufania a finalnie nowego klienta czy partnera biznesowego.

 

Zdolność kredytowa

Z jednej strony leasing jest alternatywą dla młodych przedsiębiorstw, które nie posiadają jeszcze odpowiedniej zdolności kredytowej. Natomiast w przypadku większych i stabilnych firm leasing samochodu – w odróżnieniu od kredytu - nie obciąża zdolności kredytowej, co pozostawia więcej opcji na kredyty inwestycyjne w kolejnych latach.Optymalizacja podatkowa = niższe koszty

 

Leasing samochodu umożliwia obniżenie kosztów w firmie. Odliczenie od dochodu kosztów związanych z opłatą wstępną, ratą miesięczną oraz wydatkami eksploatacyjnymi

 

Minimum formalności

Uproszczone procedury zawierania umowy są zdecydowanie mniej skomplikowane i wymagają mniej nakładu pracy jak np. przy zawieraniu kredytu samochodowego. Nie jest konieczne dostarczanie dokumentów finansowych – zwykle wystarcza dowód osobisty, wpis do ewidencji działalności gospodarczej oraz zaświadczenie o numerze NIP i REGON ( a w przypadku spółek jeszcze wypis z KRS).

 

Czas wydania decyzji

W zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości klienta co do finalnej oferty leasingu czas oczekiwania to często zalewie 24-78h. Im bardziej sprawa skomplikowana tym wydanie decyzji zajmuje więcej czasu, niemniej jest i tak znacznie szybsza niż w przypadku innych form finansowania samochodu.

 

Usługi dodatkowe

W ramach oferty leasingobiorca coraz częściej otrzymuje pakiet ubezpieczeń – nie tylko obowiązkowo OC, ale również AC, GAP i NNW. Poczucie komfortu i bezpieczeństwa zwiększa także możliwość pokrycia kosztów napraw usterek i przeglądów przez leasingodawcę.

 

Sprzedaż samochodu

Leasingobiorca nie musi zawracać sobie głowy kwestiami sprzedaży auta. W zależności od preferencji po zakończeniu umowy przedsiębiorca może wykupić sprawdzone już auto za ustaloną cenę lub też wziąć zupełnie inne, nowe i bardziej dopasowane do potrzeb i możliwości jakie ma w danym momencie.

 

Elastyczność oferty

Obecnie leasingodawcy otwierają się na potrzeby rynku i oferta jest bardzo szeroka. W leasing można wziąć bowiem nowe jak i nieco starsze, używane samochody – osobowe i dostawcze (do3,5t). Sytuacja klienta jest zawsze dokładnie omawiana i dzięki profesjonalnej pomocy doradców finalne warunki są dopasowane do oczekiwań klienta.Podsumowując, leasing to szybka i przejrzysta opcja finansowania auta, która nie wymaga na start historii i oszałamiającej zdolności kredytowej a jedynie niewielki wkład własny. Dzięki stałym niskim opłatom miesięcznym nie obciąża budżetu firmy a jednocześnie samochód może od razu zacząć na siebie zarabiać. Koszty pokrywane są z bieżących przychodów firmy, które są dodatkowe obniżane dzięki atrakcyjnym możliwościom odliczeń od kosztów uzyskania przychodu. Zaoszczędzone pieniądze można zatem przeznaczyć na dalszy rozwój firmy.

 

Aby dobrać najlepszy leasing samochodu Ciebie skontaktuj się z naszym doradcą!

 

ikona email   biuro@premiumleasing24.pl

ikona   +48 515 101 113

Firma leasingowa PremiumLeasing

facebook ikona

Strony internetowe Bydgoszcz

projekt i wykonanie copyright 2021