Zamów bezpłatną konsultację

+48 570 77 88 88

Leasing maszyn używanych
17 marca 2020

Leasing maszyn używanych coraz chętniej wybierany – czy wiesz dlaczego warto?

Rynek finansowania maszyn z rok do roku znacząco rośnie.  Zjawisko to jest zrozumiałe, jako że leasing umożliwia korzystanie z urządzeń i maszyn – czy to w biurze czy w parku maszynowym firmy – bez konieczności inwestowania własnych środków finansowych.

Rynek leasingu w ubiegłym roku wzrósł w porównaniu do roku poprzedniego o prawie 16% a jedną z głównych kategorii były właśnie maszyny i urządzenia. Leasing maszyn używanych znacząco przyczynił się do tego wzrostu.

 

Co powoduje, że przedsiębiorcy coraz częściej wybierają leasing  maszyn na rynku wtórnym?

Powodów rozwoju segmentu używanych maszyn można upatrywać w czynnikach takich jak:
 

  • niższy koszt zakupu – maszyny podobnie jak pojazdy tracą najwięcej swojej wartości na początku – około 20% przy zakupie do 30% łącznie w ciągu pierwszego Zatem decydując się na używane maszyny nabywamy sprawny sprzęt jednak za znacznie lepszą cenę.

  • sprawdzony dostawca - kupując bezpośrednio od firmy leasingowej mamy pełne dane na temat sprzętu – książki serwisowe, wyceny rzeczoznawcy, co pozwala zminimalizować ryzyko zakupienia nietrafionego sprzętu. Jeśli chodzi o wiarygodnych dostawców, warto też skorzystać z usług firm sprzedających markowe sprzęty z pełną dokumentacją.

  • stosunkowo długa gwarancja na sprzęt,

  • dobry stan techniczny - kompleksowe testy i przeglądy weryfikują stan maszyny przed dopuszczeniem do leasingu,

  • duża dostępność części zamiennych,

  • optymalny stosunek jakości do ceny,

  • możliwość regularnej wymiany sprzętu, co jest szczególnie ważne przy dynamicznie zmieniającej się technologii produkcji.
     

Firmy, szczególnie produkcyjne, w wyniku dużej konkurencji i rozwoju technologii zmuszone są inwestować i unowocześniać parki maszynowe, stąd też stały ruch w obszarze finansowania maszyn. W ofercie handlowej także na rynku wtórnym można znaleźć „perełki” - czy to w związku z zakończonymi planowo umowami czy też wcześniej zakończonymi, w związku z niewywiązaniem się przez leasingobiorców ze swoich zobowiązań względem leasingodawcy. Należy jednak  pamiętać, że firmy leasingowe finansują maszyny i urządzenia, które po zakończeniu umowy nie będą starsze niż osiem do dziesięciu lat.  Choć zdarza się finansować maszyny  20 letnie w dobrym stanie technicznym.

 

W dzisiejszych czasach leasingujemy prawie wszystko, dlatego warto skontaktować się z naszymi doradcami aby omówić konkretny pomysł na leasing. Choć najłatwiej o leasing  maszyn i urządzeń typowych dla branży, na które popyt  jest zawsze, podejmujemy się także spraw trudniejszych, dotyczących urządzeń nietypowych czy wysoko specjalizowanych.  W obu przypadkach można znaleźć na rynku wtórnym atrakcyjne oferty.

 

ikona email   biuro@premiumleasing24.pl

ikona   +48 515 101 113

Firma leasingowa PremiumLeasing

facebook ikona

Strony internetowe Bydgoszcz

projekt i wykonanie copyright 2021