Zamów bezpłatną konsultację

+48 570 77 88 88

źródła finansowania dla firm
13 listopada 2020

Leasing maszyn i urządzeń stale zyskuje na popularności

Leasing to atrakcyjna forma finansowania, która pozwala nabywać na preferencyjnych warunkach różnego rodzaju środki. Choć często kojarzy się on z formą finansowania samochodów służbowych, w rzeczywistości daje o znacznie więcej możliwości. Od wielu lat  popularnością cieszy się leasing maszyn i urządzeń – zaczynając od maszyn rolniczych i budowlanych, przez różnego rodzaju urządzenia medyczne, aż po sprzęt do obróbki metali, maszyny przemysłowe i urządzenia wykorzystywane w gastronomii, poligrafii oraz przemyśle spożywczym czy chemicznym. Leasing to oszczędności podatkowe, duża elastyczność w działaniu oraz łatwość w pozyskaniu finansowania – dowiedz się jakie jeszcze korzyści daje!

 

Zalety leasingu maszyn i urządzeń

 

Powyższa lista nie wyczerpuje zakresu maszyn i urządzeń, które można nabyć w formie leasingu a jedynie pokazuje spektrum możliwości, jakimi dysponuje dzisiejszy przedsiębiorca. Z roku na rok coraz więcej firm decyduje się na tę formę finansowania a warunki umów leasingowych są coraz korzystniejsze – pozwala to na dynamiczny rozwój firm z różnych branż i o różnym stażu - także tych funkcjonujących na rynku za krótko, by otrzymać kredyt inwestycyjny.Główne korzyści leasingu to między innymi:

 • brak konieczności inwestowania własnych pieniędzy (zamrażania kapitału),

 • obniżenie kosztów podatkowych firmy;

 • ograniczona ilość formalności - w porównaniu np. do kredytu,

 • brak wpływu leasingu na przyszłą zdolność kredytową leasingobiorcy,

 • możliwość dostosowania warunków umowy do potrzeb przedsiębiorcy,

 • elastyczność w prowadzeniu biznesu.

 

Dlaczego warto skorzystać z leasingu maszyn i urządzeń?

 

Maszyny i urządzenia są najczęściej kluczowe dla działania firmy– to aktywa, których praca od samego początku przyczynia się do zwiększenia mocy przerobowych, zaawansowania technologicznego, wzrostu dochodów i konkurencyjności firmy. Inwestycja, która pozwala zwiększyć tempo realizacji, poziom efektywności oraz innowacyjność firmy bez konieczności zamrażania wolnej gotówki to najlepsze ekonomicznie rozwiązanie!

Warunki leasingu maszyn i urządzeń

 

Typowe elementy jakie należy brać pod uwagę rozważając leasing maszyn i urządzeń czy linii technologicznych to m.in.:

 

 • Wiek sprzętu - firmy leasingowe preferują sprzęty, które łatwo będzie zbyć później na rynku wtórnym, dlatego nowe, popularne maszyny i urządzenia znanych marek wiodą prym. Sprzęty używane także podlegają leasingowi, jednak każda  firma leasingowa może mieć swoje własne obostrzenia  np. wiek leasingowanej maszyny  nie przekraczający 3-5 lat. Premium Leasing może finansować maszyny używane nawet 15 letnie maszyny.

 

 • Specyfika sprzętu – im bardziej typowy sprzęt tym uzyskanie na niego leasingu jest prostsze. W sytuacji leasingu urządzeń specyficznych / wykonywanych na zamówienie najczęściej pojawiają się dodatkowe zapisy w umowie, które mają zabezpieczać leasingodawcę i zmniejszać ryzyko w sytuacji zwrotu danego sprzętu przez leasingobiorcę.

 

 •  Status prowadzonej działalności – choć dużo łatwiej jest uzyskać leasing firmom stabilnym, z dużą płynnością finansową nie jest to warunek konieczny. Leasingodawca wymaga zwykle min. 6 -12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej a czynnikami, które zwiększą szansę na leasing są: popularny typ maszyny, podpisany kontrakt „udowadniający” płynność finansową albo gotowość firmy na pokrycie wyższego wkładu własnego.

 

 • Wkład własny - w przypadku maszyn i urządzeń typowych wkład własny nie jest konieczny lub oscyluje na granicy 5%, natomiast urządzenia niestandardowe wymagają zwykle wkładu 10% lub więcej.

 

 • Cena i wartość przedmiotu leasingu - leasing na typowe maszyny i urządzenia, których wartość  mieści się do 100 000 tys. zł jest łatwo dostępny – wynika to z procedury uproszczonej, która zakłada możliwość składania wniosku w formie online, z niewielką ilością dokumentów oraz szybką decyzją. Dla maszyn/urządzeń droższych i popularnych także stosuje się procedurę uproszczoną. Przy drogich, nietypowych sprzętach z reguły stosowana jest procedura pełna.
   

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub sprawdzić  na jakich warunkach możesz leasingować interesujący Cię typ maszyny skontaktuj się z Premium Leasing. 

 

Obsługujemy klientów z całej Polski, zadzwoń lub napisz a nasi doradcy leasingowi odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą znaleźć ofertę, które najlepiej pasuje do Twoich potrzeb!

ikona email   biuro@premiumleasing24.pl

ikona   +48 515 101 113

Firma leasingowa PremiumLeasing

facebook ikona

Strony internetowe Bydgoszcz

projekt i wykonanie copyright 2021