Zamów bezpłatną konsultację

+48 570 77 88 88

Leasing maszyn używanych
17 września 2020

Laptopy poleasingowe - czy warto je kupować?

Zarówno nowe jak i poleasingowe notebooki mają swoje wady i zalety. Nie ulega wątpliwości, że laptopy poleasingowe, jako komputery biznesowe, zwykle posiadają bardzo dobre podzespoły i są dostępne dużo taniej niż ich nowe odpowiedniki.  Decydując się na poleasingowy sprzęt trzeba mieć jednak świadomość, że jest on używany. Mimo to, można znaleźć wśród nich laptopy w bardzo dobrym stanie, bez  większych śladów użytkowania. Poniżej najważniejsze informacje, które pomogą Ci zdecydować czy warto kupić laptop poleasingowy.

 

Laptop poleasingowy – co to oznacza w praktyce?

Mniejsze firmy lub duże korporacje mają zwyczaj leasingować sprzęt komputerowy. Po zakończonym okresie umowy oddają sprzęt firmie dostarczającej  i wybierają nowe modele.  Co się dzieje z używanym sprzętem? Zazwyczaj są to 2-3 letnie laptopy, o różnym stopniu zużycia. Niektóre na pierwszy rzut oka widać, że przeszły wiele, ale są też takie, które trafiły w ręce troskliwych pracowników i były odpowiedzialnie używane. Owe laptopy są kategoryzowane na podstawie ich stanu technicznego i wizualnego i wystawiane na sprzedaż. 

 

Zalety poleasingowych laptopów

Sprzęty tego typu mają całkiem sporo atutów. 

  • Cena

Pierwszy, który przychodzi większości osób do głowy to oczywiście cena. Nowe sprzęty, które w salonie sprzedaży znajdziemy za 4000-5000 zł w ofercie poleasingowej można nabyć nawet za jedną trzecią tej kwoty. Dla osób, które posiadają ograniczony budżet to  ogromna różnica.

  • Jakość  - skoro te laptopy są o tyle tańsze, czy należy się spodziewać, że za tę cenę będzie to sprzęt słabej jakości? Wręcz przeciwnie! Zaletą laptopów poleasingowych jest to, że są to zwykle modele biznesowe -oznacza to, że są to urządzenia solidne, z dobrej jakości podzespołami, przez co nawet kilkuletnie użytkowanie może nie wpływać znacząco na ich niekorzyść.  Laptopy poleasingowe są bardziej odporne na zalanie, brud czy upadki. Obudowy są zwykle solidne, wykonane z metalu a trwałość zawiasów obliczona w setkach tysięcy otwarć.

  • Wymienne baterie

Większość laptopów dostępnych w sklepach posiada akumulatory, których nie można samodzielnie wymienić, zatem trzeba je oddawać w tym celu do serwisu. Natomiast biznesowe modele zazwyczaj mają możliwość samodzielnej wymiany baterii, dzięki czemu odbywa się to bezproblemowo.

  • Mniejsza ilość zbędnego oprogramowania

Preinstalowane oprogramowanie („crapware”) to zmora większości użytkowników komercyjnych laptopów. Laptopy biznesowe, ze względu na rodzaj klienta docelowego, posiadają ograniczoną do minimum ilość oprogramowania preinstalowanego.

  • Dłuższy okres żywotności

W sprzętach komercyjnych coraz częściej odnosimy wrażenie, że psują się zaraz po skończonym okresie gwarancji. Problematyczna jest też częsta sytuacja, gdy po roku lub dwóch latach musimy kupić nowy model, ponieważ na rynku nie ma już kluczowych części zamiennych. Z założenia firmy używają sprzęty przez lata -  tego względu zarówno same modele biznesowe  jak i  części (takie jak  np. baterie czy zasilacze) pozostają na rynku dłużej niż w przypadku modeli komercyjnych.
 

Oczywiście część laptopów, dostępnych w ofertach odsprzedających firm, będzie stara i zniszczona- w parze z tymi cechami będzie szła wyjątkowa niska cena.Jeśli zależy Ci na dobrym sprzęcie w rozsądnej cenie, laptop poleasingowy to rozwiązanie warte rozważenia. Wystarczy tylko się rozejrzeć i poświęcić chwilę czasu na poszukiwania, aby znaleźć odpowiedni model w dobrym stanie technicznym.  Następnie wystarczy skontaktować się z nami, aby dopełnić formalności leasingowych. Zapraszamy!

ikona email   biuro@premiumleasing24.pl

ikona   +48 515 101 113

Firma leasingowa PremiumLeasing

facebook ikona

Strony internetowe Bydgoszcz

projekt i wykonanie copyright 2021