Zamów bezpłatną konsultację

+48 570 77 88 88

ZMS systemy magazynowe
17 września 2020

Komputer poleasingowy – czy warto go kupić?

Zakup stacjonarnego komputera czy laptopa to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych a niektóre ceny bogato wyposażonych modeli potrafią przyprawić o zawrót głowy. Nie oznacza to jednak, że chcąc oszczędzić musisz rezygnować z jakości. Coraz częściej spotykaną formą zakupów jest korzystanie z komputerów poleasingowych. Jest to doskonała alternatywa dla nowych urządzeń prosto ze sklepu. Komputery poleasingowe posiadają wiele zalet i – po dokładnej analizie ofert – można znaleźć wysokiej klasy sprzęt, w dobrym stanie i atrakcyjnej cenie!

 

Komputery poleasingowe – skąd pochodzą?

Sprzęt poleasingowy wraca z firm i korporacji, które cyklicznie podpisują umowy leasingowe na urządzenia biurowe dla swoich pracowników. Po zakończeniu umowy firma udostępniająca sprzęt przeprowadza serwis urządzeń, klasyfikuje je wg ich stanu technicznego oraz wizualnego a następnie wystawia na sprzedaż w bardzo konkurencyjnych cenach. 

 

Czy komputery poleasingowe są zniszczone?

Zazwyczaj jesteśmy przekonani, że przedmiot używany musi być zniszczony. Nie jest to jednak regułą. O ile np. auto leasingowane przez firmę z dużym prawdopodobieństwem jest już mocno wysłużone, o tyle ze sprzętem biurowym wcale tak być nie musi. Komputery, w szczególności stacjonarne, zwykle są używane w sposób zgodny z przeznaczeniem i pod koniec umowy są w pełni sprawne i gotowe do dalszego działania. Ich wygląd oraz stan techniczny może przejść nasze najśmielsze oczekiwania! Wystarczy tylko poświęcić na to chwilę czasu i dobrze się rozejrzeć.

Zalety komputerów poleasingowych

  • Niska cena - to pierwsza i dla wielu osób kluczowa zaleta komputerów poleasingowych. Taka forma zakupu sprawia, że każdy – nawet przy ograniczonym budżecie - jest w stanie znaleźć komputer odpowiedni do swoich potrzeb. Oferta jest szeroka i kupujący mają do wyboru zarówno tańsze, prostsze modele o niższej wydajności jak i bogato wyposażone urządzenia zapewniające najwyższą wydajność pracy. W zależności od konkretnej oferty, cena komputera poleasingowego może stanowić nawet jedną trzecią ceny nowego urządzenia. 

  • Renomowani producenci i wysoka jakość- jako konsumenci jesteśmy przywiązani do marek, ponieważ wiemy, że gwarantują one określony standard. W kontekście wyboru sprzętu komputerowego sytuacja wygląda podobnie- komputery poleasingowe znanych producentów to urządzenia niezawodne, mało awaryjne, zapewniające cichą pracę i wysoką stabilność działania. Co więcej, komputery poleasingowe to komputery z linii biznesowej – a narzędzia dla biznesu tworzone są nieco inaczej niż sprzęty komercyjne. Wybierając taki komputer mamy pewność, że zawiera on w sobie najlepsze dostępne podzespoły.

  • Dłuższy czas żywotności
     

Wysoka jakość przekłada się na także na dłuższą żywotność komputerów poleasingowych z linii biznesowej. Wykonane są z trwalszych materiałów. Co równie ważne, części zamienne są dostępne na rynku znacznie dłużej niż w przypadku modeli komercyjnych.

  • Oprogramowanie - na dysku  komputerów poleasingowych zainstalowane jest legalne oprogramowanie, które dodatkowo zwiększa wartość sprzętu, 

  • Względy ekologiczne – dla osób, które dbają o środowisko i działają w myśl zasady „no waste”, dawanie drugiego życia sprzętom to połączenie kilku korzyści naraz!
     

Wybór komputera poleasingowego to na ogół dobra decyzja - pod warunkiem że jest przemyślana i poprzedzona wnikliwą analizą parametrów urządzenia.

Na koniec warto pamiętać, że komputery stacjonarne to rozwiązanie nieco droższe od laptopów. Patrząc na zakup od strony kosztowej, wybór komputera poleasingowego daje szansę na kupno zaawansowanej jednostki centralnej o dużych możliwościach, na którą nie zdecydowalibyśmy się w sklepie ze względu na  zaporową cenę. 

 

Jeśli zależy Ci na elastyczności, dobrej ofercie, najlepszych rozwiązaniach finansowych i podatkowych Sprawdź ofertę lub zamów konsultacje z doradcą Premium Leasing, który pomoże w doborze najkorzystniejszego rozwiązania!

ikona email   biuro@premiumleasing24.pl

ikona   +48 515 101 113

Firma leasingowa PremiumLeasing

facebook ikona

Strony internetowe Bydgoszcz

projekt i wykonanie copyright 2021