Zamów bezpłatną konsultację

+48 570 77 88 88

Leasing samochodów używanych
17 marca 2020

Leasing samochodów używanych - dlaczego warto?

Rozważając leasing samochodu osobowego przedsiębiorca najczęściej w pierwszej kolejności zastanawia się nad nowym, pachnącym autem, którym wyjdzie prosto z salonu. Po zapoznaniu się z ofertą i cenami wyobrażenia te często ulegają jednak zmianie a myśli zaczynają wędrować w kierunku rynku wtórnego. Jakie zatem korzyści płyną z leasingu aut używanych?

Przede wszystkim należy podkreślić, że rynek wtórny samochodów używanych w Polsce rozwija się. Część firm leasingowych nie jest jeszcze otwarta na to rozwiązanie, jednak ze względu na oczywiste korzyści dla klienta związane z wyborem tej opcji profesjonalne firmy leasingujące pomagają klientom zainteresowanym leasingiem samochodu używanego - a chętnych jest coraz więcej.

 

Powodów jest kilka:

  • przede wszystkich finanse – najwięcej swojej wartości (ok. 30%) nowy samochód traci w pierwszym roku użytkowania. Zatem możemy powiedzieć, że z momentem wyjazdu z salonu już jest on znacznie tańszy, bo przestaje być nowy. Leasing samochodu używanego, którego cena jest już proporcjonalna do jego wieku, jest propozycją znacznie bardziej atrakcyjną pod względem finansowym. Rozwiązanie to jest szczególnie opłacalne dla mniejszych przedsiębiorców, którym potrzebne jest sprawne i reprezentacyjne auto służbowe, jednak brakuje im środków na zakup drogiego auta prosto z salonu.

  • ograniczenie ryzyka - jeśli przedsiębiorca od początku jest zdecydowany na auto używane, jednak boi się ryzyka związanego z samodzielnym poszukiwaniem aut na rynku typu: „przekręcone” liczniki czy nieudokumentowana przeszłość serwisowa, samochód używany z salonu jest idealnym rozwiązaniem. Auto posiada gwarancję, jest sprawdzone przez autoryzowaną stację serwisową, ma udokumentowany przebieg, odnotowane naprawy oraz wiemy, że pochodzi z polskiego salonu. Nawiązując to czynnika finansowego samochód używany z salonu będzie droższy niż samochód używany z komisu, jednak będzie to najlepszy stosunek jakości do ceny w porównaniu z kupnem zarówno nowego auta prosto z salonu jak i używanego auta z komisu czy od handlarza.

  • stan samochodu vs cena – ta proporcja to zdecydowanie kolejny atut używanych aut. Leasingowane są auta najczęściej 2-6 letnie, zatem ich cena jest już znacznie niższa od wyjściowej a stan techniczny i prezencja nadal bardzo dobre, co potwierdzą stosowne badania i zapisy w książce serwisowej (a także wymuszają warunki firm leasingowych). Tak więc kilkuletni, sprawdzony pojazd w dobrym stanie technicznym, którego koszty eksploatacji nie będą zbytnio obciążać kieszeni leasingobiorcy, będzie lepszym rozwiązaniem dla wielu firm - dzięki temu wpłata inicjalna i rata miesięczna będą optymalnym kosztem, który nie nadszarpuje budżetu.

  • możliwość częstej wymiany floty - starszy samochód leasingujemy na krótszy okres niż nowe, zazwyczaj na 2 – 3 lata więc po spłacie leasingu możemy sprzedać samochód i możemy wziąć w leasing kolejne, nowsze auto. Dla firm, którym zależy na regularnej wymianie floty bądź też dla firm, które wiedzą, że wkrótce będą miały większe zasoby na ten cel niż w dniu podpisywania umowy leasingowej jest to praktyczne i opłacalne rozwiązanie.

  • kwestie podatkowe i możliwości odliczeń są analogiczne jak w przypadku aut nowych.
     

Podsumowując leasing auta używanego osobowego czy też samochodu ciężarowego  to idealne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, któremu zależy na nabyciu ładnie prezentującego się auta o potwierdzonym, bardzo dobrym lub dobrym stanie technicznym, przy optymalnym stosunku jakości do ceny. Doradcy Premium Leasing 24 służą radą również przy zakupie samochodów używanych.  Zapraszamy do kontaktu - razem wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

 

ikona email   biuro@premiumleasing24.pl

ikona   +48 515 101 113

Firma leasingowa PremiumLeasing

facebook ikona

Strony internetowe Bydgoszcz

projekt i wykonanie copyright 2021